HEKİM PAYLAŞIMLARI

 

Prof. Dr. Tevfik EcderProf. Dr. Tevfik Ecder, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Özel İngiliz Lisesi’nde gördü. 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Tevfik Ecder, 1992 yılında İç Hastalıkları Uzmanı ve 1995 yılında Nefroloji Uzmanı oldu. 1995 yılında ABD’deki Cleveland Clinic Foundation’da böbrek transplantasyonu ve klinik nefroloji konularında klinik çalışmalar yaptı.

 

1998-2000 yılları arasında ABD’deki Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde polikistik böbrek hastalığı ve akut böbrek yetersizliği ile ilgili deneysel ve klinik çalışmalar, hipertansiyon ve diyabetik nefropati konularında klinik çalışmalar yaptı. Prof. Dr. Tevfik Ecder, 2014 yılına kadar İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

 

2014 ile 2022 yılları arasında Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı’nda görev yaptı. Prof. Dr. Tevfik Ecder, halen İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ve Liv Hospital Vadistanbul’da çalışmaktadır.

 

Prof. Dr. Tevfik Ecder “International Society of Nephrology”, “American Society of Nephrology”, “European Renal Association”, İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Türk Nefroloji Derneği’nin üyesidir. Prof. Dr. Tevfik Ecder ayrıca Türk Nefroloji Derneği Kistik Böbrek Hastalıkları Çalışma Grubu’nun yürütme kurulunda görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Tevfik Ecder’in ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 200’ün üzerinde bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası bilimsel kongrelerde ise 200’ün üzerinde bildirisi vardır.

 

Prof. Dr. Tevfik Ecder